Kultura w Nowym Stawie

W Gminie Nowy Staw instytucją animującą tutejsze życie kulturalne jest Nowostawski Ośrodek Kultury. Obok prowadzenia sekcji i kół zainteresowań, wiejskich świetlic, NOK zajmuje się organizacją dużych przedsięwzięć kulturalnych, które mają na celu promocję gminy i regionu. Kalendarz cyklicznych przedsięwzięć kulturalnych oferowanych mieszkańcom i turystom z roku na rok poszerza się. W czerwcu warto dotrzeć tutaj na Dzień Nowego Stawu, natomiast w okresie wakacji, w sierpniu miasto odwiedzają pasjonaci motocykli w ramach Nowostawskich Nocy Motocyklowych oraz fani cięższej muzyki przybywający na festiwal „Metal Time”.

Dużym powodzeniem wśród mieszkańców cieszą się również organizowane w okresie letnim festyny rodzinne a także odbywające się dwa razu w roku w okolicach Wielkanocy i Bożego Narodzenia Żuławskie Festiwale Smaku w czasie, których można skosztować tradycyjnych potraw oraz wziąć udział w licznych konkursach i pokazach kulinarnych.

Na lokalnej mapie instytucji kulturalnych w Nowym Stawie, poza Ośrodkiem Kultury, pojawi się wkrótce Galeria Żuławska, która rozpocznie działalność w zaadaptowanym na jej potrzeby budynku poewangelickiego kościoła przy miejskim Rynku Kościuszki. Duży projekt obejmujący m.in. remont i przystosowanie wnętrza dawnej świątyni do pełnienia funkcji kulturalnych i wystawienniczych – jest w trakcie realizacji.


Data publikacji: 21-07-2011 12:01 Opublikował: Anna Uzdowska Powrót do poprzedniej strony »
Loading